Online Video Pazarlamanın Önemi

Lütfenoturum açveyakaydolbeğenilen paylaşımlar.
Haber

Video içerik anlamında pazar yerinde gün geçtikçe önemini daha çok arttırmakta.Muhtemelen bundan 5 sene sonra gazeteleri artık okumuyor olacağız sadece izleyeceğiz. Video ile ilgili yazılanlara ve rakamlara bakınca da bu durum net bir şekilde görünüyor. Cisco’nun açıklamasına göre 2017’de tüketici takibinin %69’unu video içerik oluşturacak. On demand video tarafında yapılan tahminler ise mevcut video içeriğini üçe katlayacağı yönündedir.

Aslında şimdiden video içerik üretmeye başlamamış küçük işletmeler için tehlike çanları çalmaya başladı diyebiliriz.  İş bu duruma gelmeden önce sizlere videomarketing gibi araştırmacı siteleri takip etmenizi öneririm. Araştırma istatistik ve rakamlar ile geniş bir bilgi ağına sahiptir. Daha kapsamlı geniş bilgi için buradan siteye erişebilirsiniz.

Bu güne kadar video pazarlama konusuna yeterince önem vermemiş olabilirsiniz. Ancak bundan sonra daha da büyük bir etkiye sahip olacak online video pazarlamayı artık görmezden gelmeyin. Rekabet derecesinin her geçen gün artacağı bu sanal pazardan siz de hak ettiğiniz payı almak istiyorsanız hemen bir firma tanıtım filmi hazırlamaya başlayın. Unutmayın, büyük veya küçük her firmanın bir web sitesi, her web sitesinin de en az bir videosu olması gerekir.

O yüzden sitelerin yükselmesi ve insanlara daha geniş bir platform sunabilmek için video üretmek şart oldu diyebiliriz.Bu yüzden ileriye yönelik  Video pazarlama stratejini şimdiden izlemeniz firmanız ve sektörel açıdan işinizi garantiye almanız demek diyebilir işte video pazarla üzerine son verile aşşğıdadır

 Video pazarlama üzerine istatistikler

– Forrester’ın raporuna göre içeriğinde videoların bulunduğu e-postalarda CTR (Click Through Rate – Tıklama Oranı), diğer e-postalara kıyasla yüzde 200 ila 300 daha fazla.

– ComScore’un araştırma sonuçları, ayda en az 1 video izleyen kullanıcıların tüm online kullanıcılar içinde yüzde 45,4 orana sahip olduğunu ortaya koyuyor.

– Online video izleme platformu YouTube, mobil video izlemelerinin her yıl yüzde 100 artış gösterdiğine işaret ediyor.

– Video içeren açılış sayfalarının dönüşüm oranı yüzde 80 artış gösteriyor.

– Ürün videolarının satın almaya karar verme sürecinde büyük oranda etkili olduğunu söyleyen kullanıcıların oranı yüzde 90.

– ComScore’un araştırmasına göre ortalama bir internet kullanıcısı online video reklamlara ayda 16 dakikadan fazla zaman ayırıyor.

– Break Media’ya göre toplam online reklam harcamalarının yüzde 35’ini video reklamlar oluşturuyor.

– İzledikleri videoları sosyal çevresi ile paylaşan mobil video izleyicilerinin oranı yüzde 92.

– YouTube’un ortaya koyduğu verilere göre platforma dakikada 300 saat civarında video içerik yükleniyor.

 

– Düşük kaliteli video içerikler paylaşan markalar hakkında olumsuz bir izlenime sahip olan kullanıcıların oranı yüzde 62.

– Sosyal paylaşım ağı Facebook’a yüklenen doğal (native) video içerikleri, YouTube bağlantısıyla paylaşılan içeriklere oranla 10 kat daha fazla erişim sağlıyor.

– Mikroblog sitesi Twitter’da yüklenen videoların iyüzde 90’ı kullanıcılar tarafından izleniyor.

– YouTube üzerinde “Nasıl yapılır?” temalı video aramaların oranı her yıl yüzde 70 artış gösteriyor.

Bu istatistiklere göre video pazarlamanın ileride ne kadar can alıcı noktaya ulaşacağını şimdiden bizlere söylemekte.

Tepkiler

Kimse sevmiyor mu? Hadi Düşünceni Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir