Instagram Hesap Silme

Lütfenoturum açveyakaydolbeğenilen paylaşımlar.
Haber

Instagram nedir önce onu yazmak istiyorum, İnstagram çevrimiçi ücretsiz fotoğraf ve video paylaşım uygulamasıdır. Kevin Systrom vede Mike Krieger tarafından kurulan Instagram 2010 yılının Ekim yayında ücretsiz mobil uygulamasını yayınladı. Çoğu kişi tarafından oldukça sevilen Instagram hızla büyüdü ve 2014 yılında 300 milyonu aşan kullanıcı sayısına ulaştı. Aynı durum ülkemiz için de geçerli. Instagram Türkiye’de de milyonlarca kullanıcıya sahip. Durum böyle olunca’da çeşitli nedenler ile Instagram hesabını silmek  yada instagram nasıl dondurulur diyen birçok kullanıcı oluşmaya başladı. Hesaplarını silmek isteyenler için Instagram hesap silme işleminin nasıl yapıldığını anlatacağız. Anlatmadan önce eğer Facebook Hesap Silme makalemizede bir göz atın.

Instagram Hesabı Nasıl Silinir?

Instagram hesabınızı silebilmek için herhangi bir masaüstü veya dizüstü bilgisayardan Instagram.com adresine giriş yapın. Sonrasında kullanıcı adı ve şifremizle sisteme giriş yapıyoruz. İnstagrama giriş yaptıktan sonra aşağıdaki Instagram hesap silme bağlantısına tıklıyoruz.

Instagram Hesap Silme Linki: https://instagram.com/accounts/remove/request/permanent/
Geçici Instagram Hesap Silme Linki: https://www.instagram.com/accounts/remove/request/temporary/

Hesap silme bağlantısına tıkladıktan sonra hesabınızı hangi sebepten dolayı sildiğinizi belirtmeniz gereken bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Bu sayfada önünüze çıkan “Çok zamanımı alıyor.” seçeneğini işaretlemenizi tavsiye ediyorum. Hesap silme nedeninizi girdikten sonra alt kısımda bulunan kısma şifrenizi tekrar girin. En son olarak da sayfanın en altında  bulunan “Hesabımı Kalıcı Olarak Kapat” düğmesine tıklayın.

Söz konusu düğmeye tıkladıktan sonra resimleriniz, yorumlarınız, beğenileriniz, arkadaşlarınız ve diğer tüm verileriniz kalıcı olarak silinecektir ve bir daha kurtarılamayacaktır. İleride başka bir Instagram hesabı açmaya karar verir iseniz tekrar aynı kullanıcı adı ile kayıt olamayacağınızı lütfen unutmayın.

Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler

Hesabınızı silebilmeniz için hesabınıza giriş yapabiliyor olmalısınız.
Hesabınızı sildikten sonra verileriniz kalıcı olarak silinir.
Hesabınız kalıcı olarak silindikten sonra kesinlikle geri getirilemez.
Hesabınızı sildiniz ve sonrasında  eski kullanıcı adınızla yeni hesap açamazsınız.
Yayınladığımız bu makale sayesinde hesabınızı kolayca silebilirsiniz. İnstagram Hesabınızı silmeden önce “Kesinlikle Bilmeniz Gerekenler” kısmını okumanızı önemle tavsiye ediyorum.

Ekran Görüntüsü

Tepkiler

Kimse sevmiyor mu? Hadi Düşünceni Paylaş

Üzerinde bir yorum var “Instagram Hesap Silme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir