Hotmail Hesap Silme

Lütfenoturum açveyakaydolbeğenilen paylaşımlar.
Haber
Hotmail Hesap Silme

Her şeyden önce bilmelisiniz ki diğer elektronik posta hizmetleri gibi hotmail adresinizi de sildiğiniz de tüm verileriniz silinmektedir. Bu verilere daha sonradan ulaşamayacağınız için OneDrive da bulunan dosyalarınızı yedekleyin, hediye kartınızdaki parayı ve elbetteki mail hesabınızdaki verileri de unutmayın.

Hotmail Hesap Silme

  • Hesabınızı kapatmadan önce Windows Mağazası aracılığıyla hesabınızdaki parayı harcamalısınız.
  • Hesabınıza bağlı olan tüm hizmetleri iptal etmeden hesabınızı kapatamazsınız. Microsoft hesabınıza bağlanmak için Hizmetler ve abonelikler kısmına girerek oturum açın. Her aboneliğiniz için iptal diyerek bu hizmetleri sonlandırın. Diğer hesaplarınızı da hizmet sayfasına girerek sonlandırabilirsiniz. (Örneğin: skype)

Tüm işlemler sonlandıktan sonra artık hesabınızı kapatmak için gerekli aşmaları takip edebilirsiniz. Öncelikle https://account.live.com/CloseAccount.aspx adresine gidin. Oturumu açtıktan ve size ait hesap olduğunu gördükten hemen sonra İleri düğmesine basın. Listeyi okuduktan sonra onay verin. Neden hesabınızı kapattığınızı bildirin. Son olarakta Hesabı kapatmak üzere işaretle’ye tıklamanız yeterli olacaktır.

Hesabı kapatmak üzere işaretle demenizin hemen ardından olası unutkanlıklara vs. karşı hesabınız 60 gün boyunca saklı tutulur. Bu süre zarfında silerseniz hesabınıza direk giriş yaparak tekrar aktif edebilirsiniz. Böylelikle hesap kapatma işleminiz pasif edilmiş olur. Hesabınızdaki verilere son haliyle bıraktığınız gibi ulaşırsınız. Ancak tekrar hesabınızı silmek isterseniz yine aynı işlemleri uygulamanız gerekmektedir.

Ayrıca bir önceki “İnstagram Hesap Silme” adlı başlıkta da İnstagram hesabınızı nasıl kapatacağınızı sizlere anlattık.

Tepkiler

Kimse sevmiyor mu? Hadi Düşünceni Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir