Facebook Hesap Silme

Lütfenoturum açveyakaydolbeğenilen paylaşımlar.
Haber

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir

Sizlere bu makalemizde Facebook Hesap Silme, facebook hesabı nasıl kapatılır, daha doğrusu nasıl silinir hakkında bilgilendirmeye çalışcaz,facebook hesabını kapatamayanlar bu makaleden sonra kesin kapatırlar artık. Ayrıca Twitter hesap silme makalemize’de bir göz atabilirsiniz. Artı olarakta facebook’un bir zaman önce satın aldığı Instagram konusunda da Instagram Hesap Silme konumuz size yardımcı olacaktır.

Facebook hesabı kalıcı olarak nasıl silinir

2004’te Mark Zuckerberg adlı Harvard Üniversitesi öğrencisi tarafından kurulan Facebook kurulduğu günden bu yana milyarlarca üyeye ulaştı ve dünyanın en büyük şirketlerinden birisi haline geldi.

Facebook‘ta kişilerle arkadaş olabiliyoruz, mesajlaşabiliyoruz. Anlık postlar, uzun blog yazıları , videolar, fotoğraflar paylaşabiliyoruz fakat sosyal medya sitelerinin, uygulamalarının artmış olması sebebi ile herkesin bir Facebook‘u bulunsa da Facebook‘u aktif olarak kullanan genç kitle azalmış durumda hatta bir çok kişi artık Facebook kullanmıyor bile sadece alışkanlıktan dolayı günde bir kaç defa girip çıkıyor. Bundan sonra mesajlaşması gerekiyorsa Watsapp’da, resim paylaşmak istiyorsa İnstagram , biriyle fotoğraflı olarak kalıcı olmayacak şekilde mesajlaşmak istiyorsa Snapchat, Blog yazmak istiyorsa Medium kullanıyor.

Çoğu kişi yukarıdaki sebeplerden dolayı Facebook hesabını donduruyor fakat aslında tamamen silmek istiyor ancak herkes hesabını kalıcı olarak silme özelliğini bilmiyor ve dondurmakla yetiniyor. Sizlere bu makalemizde Facebook hesabınızı kalıcı olarak nasıl silebilirsiniz adım adım anlattık.

1 – Facebook hesabınıza giriş yapın


2-Facebook’taki verilerinizin kopyasını alın

Facebook hesabınızdaki eski verilerininz kopyasını indirin hesabınızı kapttığınızda fotoğraflarınız, iletişim bilgileriniz, kişisel iletileriniz gibi dökümanlara erişemeyeceksiniz eğer bilgisayarınızda yedekleri yoksa Facebook hesabınızı silmeden önce mutlaka verilerinizi indirin

Eğer bir kaç fotoğrafı depolamaya ihtiyacınız varsa ilgili fotoğrafı facebookta açıp sol attaki indir tuşuyla indirebilirsiniz.
3-Facebook hesabını silin

 Eğer size lazım olacak verilerinizin kopyasını indirmişseniz Facebook hesap silme linkine tıklayarak gerekli adımları izleyip kabul ettikten sonra Facebook Hesabınızı kalıcı olarak silebilirsiniz.

Facebook hesabınızı kalıcı olarak silmeyi kabul ettikten sonra 14 gün içinde hiçbir şekilde hesabınıza giriş yapmamanız gerekmektedir aksi takdirde hesabınız tekrar aktive olur ve tekrar silme talimatı vermeniz gerekir.
Bunun yanı sıra Facebook hesabınızı silseniz bile  konuşmalarınız silinmez ve mesaj penceresinde Facebook kullanıcı şeklinde gözükürsünüz.

Tepkiler

Kimse sevmiyor mu? Hadi Düşünceni Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir